Najmodniejsze okrycia wierzchnie jesień- zima 2021?

W tym sezonie najmodniejsze są okrycia wierzchnie ze sztucznego futerka. Zwłaszcza w motywach zwierzęcych. My jednak ostrożnie podchodzimy do motywów zwierzęcych, ale od czasu do czasu w naszym butiku LaVie również takie znajdziecie. Futerkowe płaszcze zimowe idealnie nadają się do stylizacji bardzo eleganckich, ale również casualowych. Jednokolorowe futerka o kroju oversize to hit w kolorach czarnym, brązowym czy granatowym. My w tym roku uwielbiamy brązy w naszym butiku, dlatego często zaobserwujecie je w naszych stylizacjach. Butik LaVie stawia na sztuczne futra, ze względu na to, że szanuje każdą żywą istotę. Jednak jako ciekawostkę opowiemy Wam trochę o nich poniżej.

Jak to jest z tymi futrami? Prawdziwe futro to luksus czy faux-pas?

Futra były z człowiekiem od zawsze. Nie zawsze jednak ze względów estetycznych, a bardziej ze względu na to, że dawały ciepło. Były w zasadzie pierwszym materiałem, który wykorzystywano do produkcji odzieży i ozdób. Wiadome jest, że inaczej reaguje się na ludność z krajów, w których jest zimno, a inaczej na europejczyków czy amerykanów, którzy noszą prawdziwe futra tylko dla estetyki. Aktualnie futra są uważane za towar luksusowy, jednak ich łatwa dostępność sprawiła, że buduje się wiele farm, a nawet można nazwać fabryk zwierząt, z których futra produkuje się na wysoką skalę. Najczęściej zwierzętami hodowanymi na futra są lis, norka, bóbr, fretka, nutria, królik czy nawet foka. Niestety w Polsce mamy aż 650 farm norek i kilkadziesiąt innych farm, w których hoduje się zwierzęta na futra. Warto wiedzieć, że takie kraje jak Austra, Chorwacja, Norwegia, Czechy i Wielka Brytania zakazały hodowli zwierząt futerkowych. Niemcy i Szwajcaria mają co do tego tak restrykcyjne przepisy, że po prostu farmy tam nie powstają. Posiadanie futra to luksus, tak przyjęło się w społeczeństwie. Futro to dobro luksusowe i pozwolić mogą sobie na nie tylko najbogatsi i celebryci. Mianem ilości naturalnych futer określano wielkość portfela, ale mało kto wie, że w niektórych Państwach na świecie zakazano sprzedaży naturalnych futer. Tak oto luksusowe West Hollywood ( od 2013roku), San Francisco, Los Angeles, Sao Paulo czy Stan Kalifornia ( wjedzie w życie w 2023roku) zakazały sprzedaży futer. Wychodzi na to, że żyjemy w czasach kiedy posiadanie futra stanie się faux-pas! Czekamy na to z niecierpliwością.

A Ty jakie futro wybierasz? Naturalne czy sztuczne?

Na koniec to Twój indywidualny wybór, jakie futro wybierasz. Nie powinno się oceniać ludzi, którzy wybierają futra naturalne, ani tych, którzy wybierają sztuczne. Pamiętajcie jednak, że sztuczne futra nie tylko pozwalają przeżyć zwierzętom, ale również są bardziej eko! Do wyprodukowania jednego naturalnego futra zużywa się 66 razy więcej energii niż na wyprodukowanie sztucznego. Co znacząco wpływa na ograniczanie wzrostu śladu węglowego i zmian klimatycznych. Aby wyprodukować 1 kg futra z norek potrzeba 11 zwierząt, które w ciągu swojego życia zjedzą 563kg paszy. Co bardzo obciąża przyrodę. Sztuczne futro jest teraz modne! Takie domy mody jak Balenciaga, Alexander Mc Queen, Gucci, Chanel czy w ostatnim czasie nawet kontrowersyjny Saint Laurent powiedziały dość. W swoich kolekcjach nie prezentują już naturalnych futer. Co jest dowodem na to, że prawdopodobnie za kilkanaście lat futra naturalne przejdą do historii. Oby stało się to jak najszybciej! Tymczasem w naszym butiku znajdziecie jeszcze kamizelki– oczywiście ze sztucznego futerka. Śledźcie nasze nowości na Facebooku i Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki